Tepelné čerpadlo ponúka výrazné úspory pri vykurovaní a ohreve vody a to bez následkov na životné prostredie. Obľuba tepelných čerpadiel neustále rastie, hlavne vďaka komfortu vykurovania a úsporách v rodinnom rozpočte.

Vo firme Syners sa zameriavame na profesionálnu montáž, predaj a servis tepelných čerpadiel všetkých popredných svetových značiek.

Naše montážne tímy vykonali montáže stoviek tepelných čerpadiel pre rodinné domy, byty, kancelárie aj priemyselné a komerčné stavby po celom Slovenskom.

S otázkou výberu, vhodným umiestnením, nastavením a kompletné montážou nás neváhajte kontaktovať.

Ako funguje tepelné čerpadlo

Zariadenie, ktoré odoberá teplo vonkajšiemu vzduchu a pomocou vnútorných jednotiek ho distribuuje do príslušných miestností (princíp klimatizácie s reverznou funkciou).

Tepelné čerpadlo funguje štandardne v rozmedzí vonkajších teplôt od -20 do +35 až 40 stupňov vonkajšej teploty.

Pre prípad extrémne nízkych vonkajších teplôt nie je potrebné obstarávať ďalší zdroj tepla, pretože vnútorná jednotka je  vybavená výkonným elektrickým dohrevom.

Tepelné čerpadlo funguje aj v obrátenom režime – v prípade potreby je teda možné ním vodu v letnom období aj chladiť.

Veľmi nízke náklady na vykurovanie a prípravu úžitkovej vody – sú zhruba tretinové.

Ako vyzerá naša práca – referencie

Pozrite sa na viac referencií

Návratnosť investície do tepelného čerpadla

Investícia má rýchlu návratnosť, a to aj pri rekonštrukcii, kde sa musí zrušiť existujúca kotolňa (pri novostavbe je návratnosť do 5 rokov).

Domácnosti tiež majú lacnejšiu sadzbu elektrickej energie – v priemere o polovicu lacnejšiu prevádzku.

Nevýhodou môže byť vyššie vstupné investície na obstaranie tepelného čerpadla.

Nemusíte sa báť prílišného hluku, moderné tepelné čerpadlá majú tichú prevádzku a sú vhodné pre všetky typy nehnuteľností.

Typy podľa zdroja vstupnej energie: zem/voda (novostavby) , voda/voda (s dostatkom studničnej vody) a vzduch/voda (pri rekonštrukciách vykurovacích jednotiek a novostavieb).

Tepelné čerpadlá vzduch/vzduch

Systém vzduch/vzduch ohrieva vnútorný vzduch priamo, bez sprostredkovania vykurovacieho systému, a vďaka tomu dosahuje vyšší vykurovacieho faktoru v porovnaní s ostatnými tepelnými čerpadlami.

Čerpadlo typu vzduch/vzduch pracuje tak, že odoberá teplo z vonkajšieho prostredia (vzduchu) a ohrieva vzduch vo vnútri vykurovaného objektu. Prakticky sa jedná o obrátený chod klimatizácie.

Tepelné čerpadlá vzduch/voda

Tepelné čerpadlá vzduch/voda využívajú tepelnú energiu z vonkajšieho vzduchu, vo vykurovacom okruhu odovzdávajú energiu vode a šetrí tým náklady na vykurovanie. Systém vzduch/voda nepotrebuje k svojej prevádzke žiadne vrty alebo zemné kolektory, stačí len priestor pre inštaláciu jeho jednotky.

Tepelné čerpadlo vzduch/voda je označované ako najvhodnejší typ pre klimatické podmienky na Slovensku.

Tepelné čerpadlo

Nezáväzná cenová ponuka

Riešite stavbu domu a radi by ste si urobili prípravu pre tepelné čepadlo? Neváhajte a pošlite nám nezáväznú dopyt. Radi vám poradíme a vytvoríme cenovú ponuku zadarmo aj prípadné zameranie na mieste.

Vypracujeme vám cenovú kalkuláciu zadarmo.

Ozveme sa vám do 48 hodín.


    *položka je povinná