Ako funguje klimatizácia

Klimatizácie Je zariadenie, ktoré vzduch nevymieňa, ale dôkladne ho upravuje – chladí a zbavuje vlhkosti.

Pracuje na princípe výmeny a presunu energií – ak v miestnosti chladíme, odčerpávame z nej teplo a naopak. Cirkuláciu „chladiva“ zaisťuje vysokoúčinný kompresor, ktorý dodáva potrebné tlaky nevyhnutné k funkcii chladiaceho okruhu klimatizácie.

Vo vnútornej jednotke sa chladivo odparuje (chladí).

Vo vonkajšej jednotke dôjde ku skondenzovaniu chladiva a odovzdaniu tepelnej energie do vonkajšieho prostredia (hreje).

Od vnútornej jednotky je nutné zaistiť odvod skondenzovanej vody, pretože vzduch prúdiaci cez výparník vnútornej jednotky obsahuje určité percento vlhkosti.

Ak sa jedná o klimatizáciu s reverznou funkciou, tak vnútorná klimatizačná jednotka začne kúriť a vonkajšia  chladiť.

Odvlhčovanie

Takmer každá klimatizácia disponuje funkciou odvlhčovania, ktorá môže výrazne pomôcť pri znižovaní vlhkosti múrov v zimných mesiacoch pri sušení prádla, znížení vlhkosti vzduchu v kuchyni počas varenia – zabraňuje sa tak tvorbe plesní.

Súčasťou moderných klimatizácií je antibakteriálny filter, ktorý vďaka elektrostatickému náboju zachytáva prachové častice. Najvyššie rady dokonca z ovzdušia odstraňujú nielen mikroprach, ale aj mikroorganizmy a alergény v závislosti od rady modelu klimatizácie.

Klimatizácie

Nezáväzná cenová ponuka

Riešite stavbu domu a radi by ste si urobili prípravu pre klimatizáciu? Rozhodli ste sa zaobstarať klimatizáciu do bytu?

Neváhajte a pošlite nám nezáväznú dopyt. Radi vám poradíme a vytvoríme cenovú ponuku zadarmo aj prípadné zameranie na mieste.

Ozveme sa vám do 48 hodín.


    *položka je povinná