Výber klimatizácie do domu je pomerne komplikovaná záležitosť. Na trhu existuje hneď niekoľko druhov klimatizácií, pričom každý z nich  disponuje rôznymi funkciami a požiadavkami na inštaláciu. Aj preto by ste sa mali zoznámiť s celou problematikou a vybrať si takú klimatizáciu, ktorá vám nielen pomôže prekonať letné horúčavy, ale bude tiež disponovať užitočnými funkciami ako regulácia vlhkosti alebo možnosťou vykurovania miestností v zimných mesiacoch.

Klimatizácie, ktoré nájdete na trhu

Mobilné klimatizácie

Sú najlacnejšie a môžete ich premiestňovať z miestnosti do miestnosti. Ak teda hľadáte klimatizáciu, ktorá je cenovo dostupná a nepotrebujete, aby ochladzovala celý dom, je pre vás mobilná klimatizácia vhodným riešením. Tento typ klimatizácie nemusíte inštalovať. Je preto jedinou možnosťou pre domácnosti, ktoré si z rôznych dôvodov nemôžu dovoliť namontovať klasickú klimatizáciu. Dôležité je však myslieť na to že tento typ klimatizácie je výrazne hlučnejšie v interiéri ako splitový typ klimatizácie.

Splitové klimatizácie

Delia sa na vonkajšiu a vnútornú jednotku. Jedna časť sa teda inštaluje v dome, zatiaľ čo druhá časť sa montuje do vonkajších priestorov. Medzi jej výhody patrí nízka hlučnosť, vysoký výkon a široká škála funkcií – od chladenia cez čistenie vzduchu od baktérií aj vírusov až po vykurovanie miestností. Splitové klimatizacie sa montujú na stenu, strop alebo pod parapetu. Sú vhodnou voľbou do domov, bytov aj kancelárií.

Multisplitové klimatizácie

Tento typ klimatizácií obsahuje niekoľko vnútorných jednotiek, ktoré sa inštalujú do viacerých miestností. Aj preto sú skvelou voľbou do rodinných domov a firemných budov. Vnútorné jednotky sú napojené na jednu vonkajšiu jednotku. Ovládať ich ale môžete samostatne. Rozloženie multisplitových klimatizácií záleží na usporiadaní vášho domu. Skombinovať nástenné, stropné a podparapetné klimatizácie podľa toho, aké sú možnosti jednotlivých miestností, nie je žiaden problém. Môžete ich do domu namontovať postupne podľa potreby, čo je ich nespornou výhodou.

Vyberte si klimatizáciu do domu podľa jednotlivých funkcií

Okrem druhu pozerajte tiež na funkcie. Vyberte si takú klimatizáciu, ktorá bude disponovať potrebnými funkciami a prinesie vám komfort. V súčasnosti klimatizácie disponujú LED displejom, ktorý zobrazí aktuálnu teplotu aj nastavený režim. Medzi vyhľadávané ďalej patria funkcie ako časovač, automatický režim, detská poistka, funkcia sleep, ktorá udrží v spálni príjemnú teplotu aj v nočných hodinách, funkcia dry, ktorá reguluje vlhkosť vzduchu,a funkcia vykurovania, ktorú oceníte najmä v zimných mesiacoch.

Výkon klimatizácie podľa typu miestnosti

Výkon klimatizácie do domu voľte v prvom rade podľa toho, aká veľká je miestnosť, kde ju budete inštalovať. Zvážte aj ostatné parametre ako situovanie miestnosti, veľkosť okien alebo počet spotrebičov v miestnosti. Spolu s výkonom súvisí aj spotreba energie. Čím vyššiu energetickú triedu zvolíte, tým nižšie budú náklady na prevádzku, čo vám z dlhodobého hľadiska ušetrí vašu peňaženku.

Dizajnové prevedenie

Keďže klimatizácia bude súčasťou vášho interiéru, je dôležité, aby s ním dizajnovo ladila. Našťastie výrobcovia myslia aj na to. Klimatizácie do domov sú dostupné v rozličných dizajnových prevedeniach a vyberú si tak aj náročnejší zákazníci.

Montáž klimatizácie do domu alebo ako si vybrať?

Keďže proces výberu vhodnej klimatizácie do domu je značne komplikovaný, je dobré nechať si poradiť od odborníkov. Firma Syners, ktorá má skúsenosti s ich inštaláciou po celom Slovensku, vám zostaví ponuku na mieru a pomôže vám s výberom vhodnej klimatizácie. Samozrejmosťou je aj kompletný servis, pod ktorý spadá montáž aj revízne kontroly. Rozhodnite sa pre firmu, ktorá v prvom rade myslí na váš komfort, a jej cieľom je nájsť pre vás to najlepšie možné riešenie.

Máte záujem o klimatizáciu do domu alebo potrebujete poradiť?

Napíšte nám a ozveme sa vám späť.


    *položka je povinná