S príchodom teplých letných mesiacov nejedna domácnosť zvažuje kúpu klimatizácie, ktorá sa postará o príjemnú teplotu v byte aj v čase tých najväčších horúčav. Klimatizácie do bytu oplývajú rôznymi funkciami. Dokážu prečistiť vzduch, regulovať vlhkosť alebo taktiež miestnosť zahriať. Ako si teda vybrať tú správnu?

Ako sa delia klimatizácie

Mobilné klimatizácie

Už ako vyplýva zo samotného názvu mobilná klimatizácia je prenosná a hodí sa do priestorov, kde nie je možné namontovať klasickú klimatizáciu. Jej obsluha je pomerne jednoduchá. Stačí ju zapojiť do elektrickej siete a hadicu, ktorá odvádza teplý vzduch, nasmerovať do vonkajšieho priestoru. Mobilné klimatizácie sú cenovo dostupné, avšak bývajú hlučnejšie ako zabudovaná klimatizácia.

Zabudované klimatizácie

Tento typ klimatizácií si vyžaduje montáž. Zabudovaná klimatizácia je výkonnejšia a menej hlučná. Ponúka množstvo rozličných funkcií ako vykurovanie priestorov či čistenie vzduchu. Pomocou filtrov dokáže zbaviť vzduch vírusov, baktérií a prachu. Moderné zabudované klimatizácie je možné ovládať aj pomocou smartfónu. Delia sa na tri typy:

  • Nástenné klimatizácie – ktoré sa montujú na zvislú stenu do hornej časti
  • Stropné klimatizácie – inštalujú sa pod strop
  • Parapetné klimatizácie – hodia sa do miestností, kde nie je možné inštalovať nástennú klimatizáciu, umiestňujú sa pod strop alebo pod parapetu

Do bytov je najlepšou voľbou nástenná klimatizácia

Variant, ktorý je medzi domácnosťami obľúbený a volený najčastejšie. Nástenná klimatizácia do bytu je totiž úsporná, výkonnejšia a tichšia. Klimatizácia pozostáva z vnútornej a vonkajšej jednotky. Vonkajšia jednotka sa umiestňuje na chladnejšiu stranu budovy, zväčša ide o balkón, fasádu alebo strechu, ak máte byt na najvyššom poschodí.

Vyberte si klimatizáciu do bytu podľa funkcií

Jeden z najdôležitejších parametrov je výkon klimatizácie. Ten by mal odzrkadľovať veľkosť miestnosti, ktorú chcete ochladzovať. Zohľadnite tiež teplotné podmienky v miestnosti, ktoré ovplyvní napríklad veľkosť okien, to, či do nej počas dňa svieti slnko, či sa nachádza v podkroví alebo sa používajú iné elektrické spotrebiče, ktoré generujú teplo.

Pri výbere klimatizácie je tiež dobré zohľadniť náklady na prevádzku. Ideálne je siahnuť po klimatizáciách s vyššou energetickou triedou, ktoré sú z hľadiska úspory elektrickej energie ekologickejšie.

Mnohé nástenné klimatizácie do bytov môžete vďaka dvojakej funkcii chladenia aj vykurovania využívať celoročne. Ide o rýchly a komfortný spôsob, ako mať v miestnosti príjemnú teplotu do niekoľkých minút. Navyše, vykurovanie je dokonca úspornejšie a účinnejšie než chladenie.

Pokiaľ máte doma alergika, poobzerajte sa po klimatizácii, ktorá vďaka špeciálnym filtrom upraví vzduch a zbaví ho baktérií, vírusov, dymu aj prachu.

Montáž klimatizácie do bytu

Pri výbere klimatizácie je nutné zvážiť vhodnú firmu, ktorá vás prevedie celým procesom. Ideálne je vybrať si takú, ktorá klimatizácie nielen predáva, ale aj inštaluje. Firma Syners vám ponúkne komplexné služby, vytvorí pre vás ponuku na mieru a poradí vám s výberom tej najlepšej klimatizácie. Klimatizáciu vám tiež namontuje a pomôže vám aj s prípadným servisom či revíznymi kontrolami. Syners dodáva a inštaluje klimatizácie aj do priemyselných aj administratívnych budov po celom Slovensku. Bohaté skúsenosti spoločnosti z nej jednoznačne robia spoľahlivú a dobrú voľbu.

Máte záujem o klimatizáciu do bytu alebo potrebujete poradiť? Radi vám poradíme a zadarmo pripravíme cenovú ponuku na mieru.

Napíšte nám a ozveme sa vám späť do 48 hodín.


    *položka je povinná