Ideálne riešenie pre vykurovanie moderného domu. Tepelné čerpadlá Atlantic Alfea sú spoločným projektom firiem Atlantic a Fujitsu, v ktorom sa zúročili skúsenosti firmy Atlantic s tepelnou technikou a spoločnosti Fujitsu s chladiacou a klimatizačnou technikou. Výsledkom sú tepelné čerpadlá VZDUCH-VODA s kontinuálnym riadením výkonu a vysokou účinnosťou zisku tepelnej energie predurčené pre nízkoteplotné systémy moderných novostavieb.

Tepelné čerpadlá Alfea sa skladajú z dvoch častí:
  1. invertorová vonkajšia jednotka (výparník, ventilátor s riadenými otáčkami, kompresor s plynulým riadením výkonu a expanzný ventil) 
  2. vnútorná hydraulická jednotka, ktorá obsahuje zásobník s koaxiálnym výmenníkom, riadiaci systém tepelného čerpadla a ekvitermickú reguláciu vykurovacieho okruhu.
Tepelné čerpadlá využívajú obnoviteľné energie z okolitého prostredia. Slnečná energia akumulovaná vo vzduchu je premenená pomocou elektrickej energie na teplo pre vykurovanie. 
Tepelné čerpadlá Alfea sú natoľko efektívne, že je možné ich celoročné využitie ako jediného zdroja tepla pre takmer všetky moderné objekty. Vonkajší vzduch ako zdroj tepelnej energie je možné využívať až do teploty -25 °C. Pri existujúcich budovách s vyššími tepelnými stratami je potreba vziať do úvahy, že spolu so znižujúcou sa teplotou vzduchu výrazne klesá i vykurovací výkon tepelného čerpadla. Pri takýchto objektoch je preto potrebné zaradiť do vykurovacieho systému prídavný zdroj tepla.
V dnešnej dobe hraje dôležitú úlohu ochrana ovzdušia – najmä znižovanie emisií CO2 a šetrné zaobchádzanie s fosilnými palivami. Tieto argumenty nás presviedčajú o čo najširšie využitie obnoviteľných energií. Tepelné čerpadlo spotrebúva pre pohon kompresora nezanedbateľné množstvo elektrickej energie, ktorá nieje vždy vyrábaná úplne ekologicky. Preto možno tepelné čerpadlo považovať za alternatívny zdroj tepla iba čiastočne a jeho skutočný prínos pre životné prostredie priamo závisí na spôsobe jeho riadenia a výslednej spotrebe elektrickej energie.

Výhody ALFEA:

  • dlhá životnosť
Patentovaný výmenník Alfea v sebe kombinuje dve zásadné výhody v jednom: veľkoplošný koaxiálny medený výmenník umiestnený v akumulačnom nerezovom zásobníku. V porovnaní s klasickým doskovým je koaxiálny výmenník odolnejší proti zanášaniu. Použitý medený materiál veľmi dobre prenáša teplo, naviac je vonkajší i vnútorný povrch výmenníku opatrený rastrom pre zväčšenie teplovýmennej plochy. Akumulačný zásobník má zásadný význam pri procese odmrazovania výparníka. Stála 16 litrová zásoba vykurovacej vody je tiež vhodná pre hydraulické vyrovnanie podmienok na strane výroby i spotreby tepla, napriek tomu že Alfea pracuje s moduláciou výkonu a presne kopíruje požiadavku vykurovacieho systému. (výhody patentovaného výmenníka je nerezová akumulačná nádoba s objemom 16 litrov s koaxiálnym protiprúdnym medenným výmenníkom, veľký priemer trubkovníc s veľkou teplovýmennou plochou, malý hydraulický odpor a fakt, že nehrozí zanesenie výmenníka)

  • široký pracovný rozsah
Vďaka invertorovej technológii a vstrekovaní chladiva je zaručený široký pracovný rozsah. V zime je možné vykurovať a zohrievať teplú vodu hlboko pod bodom mrazu, až do vonkajšej teploty -25 °C. Naopak v lete využijeme prednosti tepelného čerpadla až do vonkajšej teploty +35 °C. Vedľa ohrevu teplej vody sa ponúka i účinnejšia funkcia chladenia.

  • vysoká účinnosť 
Medzi vykurovacími systémami, ktoré sú na trhu k dispozícií, predstavuje tepelné čerpadlo nejekologickejší zdroj tepelnej energie. Vysoká účinnosť je zaručená najmodernejšou technológiou získavania nízkoteplotnej energie vonkajšieho vzduchu – invertorovej technológie - a presného ovládania okruhu chladiva.


0

 .